Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

O stránkách

S velkým zármutkem srdci tímto oznamujeme, že v 16:25 venezuelského času zemřel president Hugo Rafael Chávez Frias. Prohrál největší bitvu svého života, bitvu s rakovinou. Milióny Venezuelců a milióny Latinoameričanů, stejně jako já, pro něho truchlíme a vyjadřujeme upřímnou soustrast rodině.

13. 5. - přinášíme článek Ondřeje Kosiny o novinkách z Venezuely.

Po volební porážce Caprilese rozpoutala pravicová opozice krvavé násilnosti, odmítaje vůli lidu v demokratických volbách. Přívrženci pravice se snížili, až k tak nízké úrovni jako je zapalování lékařských klinik poskytujících pomoc chudým lidem (Misie Barrios Adentro) a napadání kubánských lékařů ve Venezuele. 8 lidí bylo zavražděno přívrženci opozice a některé místní pobočky Sjednocené socialistické strany Venezuely vypáleny. Společenství jihoamerických národů UNASUR a Hnutí nezúčatněných zemí NAM vyzvalo ke klidu a zároveň uznalo presidentství Nicolase Madura. Španělsko tak zůstává posledním státem odmítajícím uznat výsledky voleb. I USA a Francie ustoupili od výhružek a uznali vládu presidenta Madury.

Venezuela. O žádné jiné zemi nebylo v posledních letech řečeno více lží, polopravd a překroucených faktů. Žádná jiná země nebyla tolik nenáviděná a zatracovaná jako Venezuela a její demokraticky zvolená vláda presidenta Hugo Rafaela Cháveze Friase. Venezuela, země kde mocné zachvacuje bezmoc a bezmocní přejímají moc. Bohatá země s velkou minulostí plnou velkých vítězství, i bolestivých porážek. Země řídící se nejlepšími tradicemi vlastenectví, nezávislosti a suverenity.

Masmédia, velké televizní, rozhlasové a novinové korporace vlastněné nepatrnou elitou multimiliardářů a na ně napojených politických stran představují hlavní útočnou a agresivní silu proti venezuelské vládě a jejímu lidu. Naše stránky představují českou opozici lžím nadnárodních mediálních korporací. Chceme obyvatelům České republiky představit Venezuelu jaká skutečně je a ne jaká je v představách korporátních médií. Venezuelu bohatnoucí, Venezuelu nezávislou, Venezuelu vzdělanou, Venezuelu zdravou...

Stránky jsou teprve ve výstavbě, proto Vás prosíme o trpělivost a doufáme, že Vám poskytneme mnoho informací, o nichž se v masmédiích rozhodně nedozvíte.

Pro začátek ještě pár informací o samotné Venezuele.

Bolívarovská republika Venezuela - Republica Bolivariána de Venezuela

Hlavní město: Caracas
Počet obyvatel: 28 946 101 (2011)
Vznik: 5. červenec 1811 - nezávislost na španělském impériu
Státní zřízení: Presidentská federativní republika
Hlava státu: Nicolas Madúro (PSUV)
Vícepresident: Jorge Arreaza (PSUV)
Legislativní orgán: Národní shromáždění

Rozloha: 916 445km2
Hrubý domácí produkt: 315 miliard dolarů (nominální)
HDI (Human Development Index - Index životní úrovně): 0.748 (Vysoká)
Náboženské vyznání: 92% římští katolíci, 8% bez vyznání
Gramotnost: 100%

Měna: Bolívar fuerte

TOPlist